Er zullen zelden problemen zijn met vape-pennen zoals de onze. Maar zoals met alle elektronische apparaten kan er soms iets misgaan. Het goede nieuws is dat de meeste van deze problemen gemakkelijk kunnen worden opgelost, en door het apparaat regelmatig te onderhouden, kunt u vermijden dat de problemen later opnieuw optreden.

Als u ons advies opvolgt, maar uw Vuse-apparaat nog altijd niet correct werkt, neem dan contact op met onze klantendienst. Ons team helpt u met plezier verder.

 

Veelvoorkomende problemen bij het vapen

Alle vape-apparaten kunnen van tijd tot tijd defect raken. Hieronder vindt u enkele problemen die u eventueel zult ondervinden. 

 

Lekkende vape

Hebt u gemerkt dat de e-liquid uit de pod lekt? De kans is groot dat er iets moet worden vastgemaakt. Controleer of de boven- en onderkant van de tank correct zijn bevestigd, zodat er geen gaten zijn waardoor de e-liquid kan doorsijpelen. Controleer ook of de spoel correct is bevestigd – strak, maar ook niet te strak. Kijk bovendien de verzegelingen op uw apparaat na en vervang deze als ze versleten blijken.

 

Verbrande smaak

Niemand wil dat zijn of haar favoriete vape-aroma's verpest worden door een bittere, onaangename, verbrande smaak. Nochtans kan dit helaas voorkomen omwille van verschillende redenen, zoals:

• een laag e-liquid niveau. Wanneer de spoel niet genoeg vloeistof heeft om te verdampen, zal het verwarmingselement de wiek beginnen te verbranden, waardoor de slechte smaak tijdens het vapen wordt veroorzaakt. Als dit de oorzaak lijkt te zijn, is het tijd om uw pod te vervangen.

• snel achter elkaar vapen. Als u veel trekjes achter elkaar neemt, zal de wiek uitdrogen en verbranden voordat deze de kans krijgt om meer e-liquid op te nemen. Probeer in plaats daarvan langere, tragere trekjes te nemen, met een pauze van zo'n 15 à 20 seconden. Zo heeft de wiek tijd genoeg om de e-liquid op te nemen.

• koude temperaturen. Wanneer het buiten erg koud is, kunnen deze ijzige omstandigheden uw e-liquid dikker maken. Zo kan de e-liquid moeilijk in de atomiser of wiek stromen, wat kan leiden tot verbranding als er niet genoeg vloeistof kan worden opgenomen. Voor de beste vape-ervaring moet u uw producten tussen 0 en 25 °C bewaren.

 

Gebruikers van vape-apparaten met een open systeem proeven mogelijk ook een verbrande smaak als ze hun spoelen niet correct hebben voorbereid of als ze aan een wattage vapen dat te hoog is voor hun spoelkop. Dit kunt u oplossen door de spoel goed voor te bereiden, waarbij u 3 of 4 druppels e-liquid op de wiek aanbrengt en dit 10 minuten laat rusten. Controleer ook de aanbevolen vermogensklasse voor apparaten met een variabele wattage en vermijd dat u deze limieten overschrijdt.

Als het probleem aanhoudt, lees dan onze handleiding over een verbrande vape-smaak voor nog meer tips.

 

Problemen met de batterij of bij het opladen

Werkt uw e-sigaret niet? Het kan aan de batterij liggen. Als de rest na controle wel in orde lijkt en u hebt geprobeerd om de batterij op te laden, dan is het mogelijk dat deze gewoon zijn beste tijd heeft gehad. Batterijen in alle elektronische apparaten zullen na meerdere laad- en ontlaadcycli verouderen, maar met de juiste maatregelen mag u verwachten dat uw Vuse-vape minimum 12 maanden op volle capaciteit werkt.

Raadpleeg onze speciale handleiding voor meer tips over hoe u de levensduur van uw vape-batterij kunt verlengen.

 

Oververhitting

Vaak krijgen we de vraag: 'Is het normaal dat vapes warm worden?'. Uw apparaat omvat verwarmingselementen, waardoor u mogelijk gewaarwordt dat het soms warm aanvoelt. Als de temperatuur van uw vape echter ongewoon hoog of extreem warm wordt, dan zou het apparaat wel eens oververhit kunnen zijn.

De spoel in uw apparaat moet warm worden om de e-liquid in damp om te zetten. Als u veel trekjes neemt, zal de spoel niet de kans krijgen om af te koelen, en uiteindelijk zult u voelen dat de warmte zich verspreidt naar de andere, buitenste delen van het apparaat. Als dit gebeurt, legt u uw vape zo'n 10 minuten aan de kant zodat het apparaat kan afkoelen.

Er kunnen ook andere redenen zijn voor een oververhitte vape. Vuil rond uw spoel kan ervoor zorgen dat e-liquid niet meer doeltreffend wordt geabsorbeerd, waardoor het verdampingsproces wordt beperkt dat voor de afkoeling zorgt. In dat geval vervangt u best de gehele spoel. Controleer ook of u het apparaat binnen de aanbevolen wattageniveaus gebruikt.

 

Verstopte e-liquid cartridges

Vraagt u zich af hoe u problemen met de cartridge van een vape-pen kunt oplossen? Verstopping is een van de meest voorkomende problemen die vapers ervaren, want stukjes stof, vuil en hard geworden vloeistof stapelen zich op en zorgen ervoor dat uw apparaat niet meer correct werkt. Regelmatig schoonmaken (minstens één keer per week) is essentieel om verstopping tegen te gaan, maar u moet ook vermijden dat u uw vape in vochtige ruimtes achterlaat, want anders kan er zich vocht opstapelen in het apparaat. Tot slot moet u er ook op letten dat u uw vape bewaart bij temperaturen van 0 tot 25 °C en uit de buurt van direct zonlicht om verstopping van de e-liquid tegen te gaan.

 

Onderhoud van de vape

De beste manier om problemen met uw vape aan te pakken, is in de eerste plaats vermijden dat ze kunnen ontstaan. Een goed onderhoud van uw vape-pen helpt om lekken, verstopping en rare smaken te voorkomen. We hebben tal van nuttige tips als u zich afvraagt hoe u uw vape moet schoonmaken.

 

Vuse-klantendienst

Als uw vape niet correct werkt, raden wij altijd aan om onze veelgestelde vragen te lezen. Als u nog altijd hulp nodig hebt, neem dan contact op met onze Vuse-klantendienst. Ons team helpt u met plezier verder. Zij kunnen allerlei veelvoorkomende problemen oplossen, zodat u kunt genieten van de allerbeste vape-ervaring.

Selecteer een taal Please select a language Veuillez sélectionner une langue

Selecteer een taal om door te gaan: Select a language to continue: Select a language to continue:

Kiezen Select Sélectionner

Welkom

Om gebruik te maken van de Vuse-website moet u minstens 18 jaar oud zijn. Bevestig uw leeftijd voordat u naar de website gaat.

Ik ben 18 jaar of ouder Ik ben nog geen 18 jaar oud

Dit product bevat de zeer verslavende stof nicotine. Het gebruik ervan wordt afgeraden voor niet-rokers. La nicotine contenue dans ce produit crée une forte dépendance. Son utilisation par les non-fumeurs n’est pas recommandée. Dieses Produkt enthält Nikotin: einen Stoff, der sehr stark abhängig macht. Es wird nicht für den Gebrauch durch Nichtraucher empfohlen.